Merkez Mah. Abide-i Hürriyet Cad. No:211/73 Kat:4 Blackout Avm 34381 Şişli/İstanbul

TESOL

İngilizce Öğretmeni Olmak İster Misiniz?

TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages), ana dili İngilizce olmayan kişilere İngilizce öğretme yetkinliğini gösterir bir belge alınmasını sağlayan kursun kısaltılmış adıdır. TESOL Sertifikasyon kursu sonunda alınacak olan sertifikalar akreditedir ve dünyanın her yerinde geçerlidir.

TESOL Sertifika Programını tamamlayan bir kişi, herhangi bir özel öğretim kurumunda (özel okullar, yabancı dil kursları, özel öğretim kursları, okul öncesi eğitim kurumları vb.) yani T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm özel kuruluşlarda atamalı ‘’Usta Öğretici” olarak görev alabilir.

TESOL belgesi ile sadece ülkemizde değil ana dili İngilizce olmayan her ülkede İngilizce Öğretmenliği yapılabilmektedir.

Sadece TAC (Turkish American Council) Eğitim Kurumları’nda Genel İngilizce Programlarında B2 kurunu bitiren öğrenciler TESOL belgesini alarak resmi bir şekilde İngilizce Öğretmeni Usta Öğretici olarak bir meslek sahibi olabilmektedir.

TAC (Turkish American Council) Eğitim Kurumları, öğrencilerine hem dil eğitimi vermekte olup hem de onları meslek sahibi yapabilmektedir.

Program Hakkında detaylı bilgi için Web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

TESOL KIDS Sertifikası


İngilizce Öğretmeni Olmak İster Misiniz?
Türkiye’de ilk ve tek olan TESOL KIDS Sertifikamız ile birçok kişiye ek iş imkanı sağlamak istiyoruz.
Bu belge ile sadece T.C. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda değil ayrıca T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı tüm kreş ve çocuk kulüplerinde de çalışılabilmektedir.
TESOL KIDS belgesini diğer genel TESOL belgemizden ayıran en önemli şartımız ise; kayıt olacak kişinin B1 düzeyinde İngilizce bilmesi ve en az Lise mezuniyeti bu programı bitirmesi için yeterlidir.
Program Hakkında detaylı bilgi için Web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İngilizce
Eğitiminizi
Taclandıralım

İletişim


Dil Düzeyi Göstergeleri

?

A1

Söylenilenlerin daha yavaş şekilde tekrarlanması ve söyleyeceklerimi oluştururken yardımcı olunması koşuluyla, basit bir şekilde iletişim kurabilirim.

?

A2

Bildiğim konular ve faaliyetler hakkında basit ve doğrudan bilgi alışverişini gerektiren basit ve anlaşılmış konularda iletişim kurabilirim. Konuşmayı kendi başıma sürdürebilecek kadar uzun olmasa da kısa sohbetlere katılabilirim.

?

B1

Öğrendiğim dilin konuşulduğu ülkede seyahat ederken karşılaşabileceğim birçok durumla başa çıkabilirim. Bildiğim ilgi alanıma giren yada günlük hayatla ilgili (Örneğin; aile, hobiler, iş, seyahat ve güncel olaylar) konularda hazırlıksız olarak konuşabilirim.

?

B2

Öğrendiğim dili ana dili olarak konuşan kişilerle anlaşacak derecede akıcı ve doğal şekilde iletişim kurabilirim. Tartışmalarda bildiğim konularda görüşlerimi açıklayıp savunarak etkin olarak yer alabilirim..

?

C1

Kullanacağınız ifadeler için fazla zaman harcamadan kendinizi akıcı ve doğal şekilde ifade edebilirsiniz. Dili sosyal ve mesleki amaçlar için rahat ve etkili şekilde kullanabilirsiniz. Görüş ve fikirlerinizi açık bir dille anlatabilir ve diğer konuşmacıların sözleriyle ilişkilendirebilirsiniz..

?

C2

Hiç zorlanmadan her türlü tartışma ve konuşmaya katılabilir, deyimler ve konuşma diline ait ifadeleri anlayabilirsiniz. Kendinizi akıcı şekilde ifade edebilir, anlamdaki ince ayrıntıları kesin doğru olarak belirtebilirsiniz..